Jak zostać zuchem, harcerką, harcerzem?

Do gromady zuchowej lub drużyny harcerskiej można dołączyć w każdym momencie roku szkolnego. Jest to bardzo proste:

Krok 1.

Znajdź na mapie dostępnej tutaj najbliższą szkołę w której działa nasza drużyna/ gromada.

Krok 2.

Napisz do nas na adres biuro(at)mokotow.zhp.pl. W treści maila podaj swój wiek, imię i nazwisko oraz numer telefonu. Napisz gdzie mieszkasz (orientacyjnie) lub do której ze szkół zaznaczonych na mapie chciałbyś chodzić na zbiórki harcerskie. W odpowiedzi na Twoją wiadomość podamy Ci numer telefonu do instruktora - drużynowego, który prowadzi drużynę we wskazanej przez Ciebie szkole.

Krok 3.

Skontaktuj się ze wskazaną osobą. Poda Ci ona miejsce i termin najbliższego spotkania gromady/drużyny, na które będzisz mógł przyjść. Jeśli Ci się spodoba - drużynowy na pewno opowie Ci co zrobić, aby zostać członkiem drużyny.