Hufiec

Od kilkudziesięciu lat jesteśmy jedną z najprężniejszych lokalnych organizacji pozarządowych. Działamy w obszarze wychowania dzieci i młodzieży. Dbamy o to, aby młodzi ludzie, którzy przechodzą przez harcerstwo, byli dobrze przygotowani do życia społecznego.

Uczymy zaradności, samodzielności, współpracy w grupie. Kształtujemy postawę braterstwa i wrażliwości na potrzeby otoczenia.  Pomagamy podopiecznym w pracy nad sobą, wspieramy ich we wszechstronnym samorozwoju.  Kierujemy się tradycyjnymi wartościami Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego.

Zapewniamy zuchom i harcerzom doskonałą zabawę i naukę w gronie rówieśników. Nasz program stanowi alternatywę wobec nadmiernej aktywności w cyberprzestrzeni. Jest też uzupełnieniem kształcenia szkolnego. Pozwala poszerzyć horyzonty wiedzy i umiejętności, proponując różnorodne i aktywne formy spędzania czasu.

Hufiec  Mokotów zrzesza ponad tysiąc zuchów i harcerzy w kilkudziesięciu drużynach, których pracę prowadzi lub wspiera ponad stu instruktorów.